Bergama Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı
 
 
Batman'ın Gercüş ilçesi kırsalında yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerimizin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının uzaktan kumanda ile infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Ömer Yiğit ULUS düzenlenen askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 
Helallik almak üzere İlçemiz Hamzalı Süleymaniye Mahallesindeki baba evine getirilen şehidimizin naaşı, ilçe merkezinde bulunan Kurşunlu Camiinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Bergama Şehitliğine defnedildi.
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şehidimizin kutsal emaneti olan ay yıldızlı bayrağımız ile Kur’an-ı Kerim’i şehidimizin babasına verdi.
 
Düzenlenen törene; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Üniversite Rektörleri, Bergama Kaymakam Vekili Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, askeri ve mülki erkân, şehit aileleri ve gaziler ile binlerce vatandaş katıldı.