Demircidere Mahallesi Anneler Günü Etkinliği
 
 
Kaymakam Osman Nuri Canatan, Demircidere Mahalle Muhtarlığı ve Ege Tahtacı Kültür Dernekleri Bergama Şubesi’nin Demircidere Mahallesinde birlikte düzenlediği Anneler Günü programına katıldı.
 
Programda Demircidere Mahalle Muntarı Hızır Yıldırım ve Dernek Başkanı Musa Güneş birer konuşma yaparak Anneler Gününü kutladı.
 
Programda konuşan Kaymakam Canatan, “Annelerimiz bizlerin en değerli varlıkları. Bizleri canlarından bir parça olarak gören annelerimizin hakkı asla ödenemez. Sevginin, sabrın, şefkatin, hoşgörünün ve benzeri duyguların bir arada barındığı tek liman olan annelik, bizim inanç anlayışımıza göre de en yüce makamlardan biridir ki; “Cennet annelerin ayaklarının altındadır.” hadisi şerifi ile bu yüce makam taçlandırılmıştır. Bende öncelikle bir evlat olarak annem ile başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum. Bu güzel programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Program Semah ve halk oyunları gösterisi ile yerel sanatçıların türkü dinletisinin ardından son buldu.