Minik Öğrencilerden Anlamlı Ziyaret
 
            İlçemizde yürütülen Gönül Elçileri Projesi kapsamında yaşlı ve yalnız yaşayan kadınlar öğrenciler ve veliler tarafından ziyaret edilecek. Öğrenci ve velileri evinde ağırlayan 68 yaşındaki Ayşe Yalçıntaş, "Biz Geldik Sizleri de Bekleriz" adlı uygulamadan çok memnun kaldığını belirterek, "Allah hepinizden razı olsun. İnsan yaşlanınca bir gözü kapıda oluyor" dedi.
            İlçemizde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde yürütülen, Kaymakamımızın eşi Fatma Canatan ve Ali Rıza İlköğretim Okulu Okul aile Birliği Yöneticileri, Öğretmenleri ile Öğrenciler öcülüğünde gerçekleştirilen Gönül Elçileri Projesi kapsamında yaşlı ve yalnız yaşayan kadınlar öğrenciler ve veliler tarafından ziyaret edildi. Uygulama, "Biz Geldik Sizleri de Bekleriz" adını taşıyor.

            Ziyaretin kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Ayşe Yalçıntaş, "Allah hepinizden razı olsun. İnsan yaşlanınca bir gözü kapıda oluyor. Fatma Hanım, öğrenci velileri, öğretmen ve öğrencilerimizi evimde görmekten çok mutlu oldum. Yanlarında getirdikleri ikramları çay demleyip hep birlikte yedik, sohbet ettik" diye konuştu.
            "Ziyaretler devam edecek"
            Proje konusunda bir açıklama yapan Fatma Canatan, "Sosyal entegrasyonun sağlanması amacıyla başlattığımız projeye bugün start verdik. Ziyaret sırasında öğrencilerimizin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Geçmişle gelecek neslin bir arada olması ve bu kadar güzel kaynaşmasına şahit olduk. Bundan sonra da farklı okullardan öğrencilerle ve velilerimizle, teyzelerimize ziyaretler devam edecektir" dedi.